Urlop w Rep. Cz.:CZeCOTTourmapsCzechy WschodnieUNESCOAktywny wypoczynekRozkłady jazdyGEOFUN
loading...
Nawigator turystyczny
Viki
Oficjalny portal turystyczny województwa pardubickiego
Republika Czeska
Zachmurzenie duże 10°C
pogoda

Pogoda - Pardubice

23.4. (16:00)
dzisiaj
Zachmurzenie duże
10°C
24.4.
jutro
Zachmurzenie duże
12°C/2°C
25.4.
niedzielaZachmurzenie słabe
11°C/1°C
26.4.
poniedziałekPogodnie
12°C/0°C
Źródło: Pogoda Meteocentrum

Prezentacja regionu

Czechy Wschodnie łączą w sobie piękno przyrody, wspaniałą historię, ludzką myśl, zachwycającą muzykę i wszystkie rodzaje sportów. Jest to region sympatycznych i gościnnych ludzi, którzy prowadzą bogate życie kulturalne i towarzyskie. Do największych imprez kulturalnych i sportowych należą niewątpliwie festiwal Smetanova Litomyšl, terenowe wyścigi konne z przeszkodami Velká pardubická steeplechase i wyścigi motocyklowe Zlatá přilba. W naszej pamięci zapisze się na pewno smak doskonałego pardubickiego piernikowego serca i konie, które są nieodłącznym elementem tego regionu.

Wschodnioczeska część Niziny Połabskiej to przeważnie teren równinny z łagodnym, ciepłym klimatem, możliwościami uprawiania sportów wodnych i kąpieliturystyki pieszej i rowerowejAdršpašsko-teplickie skály to unikalny rezewat przyrody, natomiast Orlické hory (Góry Orlickie) i rejon Śnieżnika Kłodzkiego to obszar przyciągający zwłaszcza miłośników turystyki górskiej i sportów zimowych. Na terenie całego regionu rozwija się agroturystyka nastawiona szczególnie na tradycyjną hodowlę koni.

Odwiedzając Czechy Wschodnie będziemy mieli okazję zapoznać się z tradycjami ludowymi i folklorystycznymi, zwiedzić wiele zamków i warowni, starych wojskowych fortec i fortyfikacji, centrów historycznych oraz wiele innych zabytków architektury renesansowej, barokowej, secesyjnej i nowocześniejszej architektury okresu międzywojennego.

Ruiny.

Znajdź swoje zajęcie