Urlop w Rep. Cz.:CZeCOTTourmapsCzechy WschodnieUNESCOAktywny wypoczynekRozkłady jazdyGEOFUN
loading...
Nawigator turystyczny
Viki
Oficjalny portal turystyczny województwa pardubickiego
Republika Czeska
Zachmurzenie małe 19°C
pogoda

Pogoda - Pardubice

11.4. (17:30)
dzisiaj
Zachmurzenie małe
19°C
12.4.
jutro
Deszcz ze śniegiem
13°C/7°C
13.4.
wtorekDeszcz ze śniegiem
5°C/2°C
14.4.
środaPochmurno
7°C/2°C
Źródło: Pogoda Meteocentrum

Ułożenie Baby Jagi do snu zimowego

25.11.2014

Na cały grudzień, Muzeum Pierników w Piernikowej Chatce przy zamku Kunetická hora niedaleko Pardubic, stroi się w bożonarodzeniowe ozdoby. Tradycyjny zapach pierników uzupełnia szereg różnorodnie ozdobionych choinek bożonarodzeniowych i dekoracji. Wyrabia się nietradycyjne ozdoby ze słomy, papieru, sznurka, nici, owoców, kruchego ciasta i pierniczków. Ozdoby, przez które do oglądającego przemówi zręczność i pełna miłości dusza ich twórców.

W kominku Warsztatu Piernika Baby Jagi pali się i strzela drewno, w Miodowym Raju dominuje tzw. Trojanovická Szopka z pierników. Dla dzieci, szczególnie atrakcyjne może być Jezuskowe niebo z ognistym piekłem pod Piernikową Chałupką, dla wszystkich, którzy tak jak Jaś i Małgosia „kradną jak sroki”... Mimo, że 23 grudnia 2014, w Wigilię i 1 dzień świąt, Piernikowa Chatka będzie zamknięta, w następnych dniach w godzinach od 10 do 16, aż do końca roku, oprócz standardowej oferty, przygotowane są imprezy gastronomiczne „Pieczenie gołębi” a w Sylwestra ułożenie Baby Jagi do snu zimowego – uroczyste i wesołe zakończenie sezonu Muzeum Pierników przed przerwą (styczeń-luty), w trakcie której będzie przygotowywana nowa ekspozycja.

W trakcie ostatniego sylwestrowego zwiedzania Muzeum Pierników będzie można od godz. 16 skosztować między innymi specjalności kulinarnej o nazwie „Pieczenie gołębi” oraz zobaczyć jak Baba Jaga wejdzie na piec, ustawi budzik na pierwszą sobotę w marcu i ułoży się do snu zimowego.

źródło: Spółka Destynacyjna Czechy Wschodnie

Obiekty

Ułożenie Baby Jagi do snu zimowego, źródło: Spółka Destynacyjna Czechy Wschodnie

Odpowiednie imprezy

  • Śr 31.12.2014 16:00
koszyk(Uložení Ježibaby k zimnímu spánku) Chatka z piernika - muzeum pierników i bajek (Ráby)

Znajdź swoje zajęcie

Aktualności

Sprzedaż biletów online na Adršpach Rocks jako regulacja ruchu

Od 1 kwietnia turyści chcący odwiedzić Skały Adrszpaskie będą mogli kupić bilet uprawniający do wejścia na trasę zwiedzania przez Internet. Na nowej stronie internetowej będzie można kupić również bilet...