Urlop w Rep. Cz.:CZeCOTTourmapsCzechy WschodnieUNESCOAktywny wypoczynekRozkłady jazdyGEOFUN
loading...
Nawigator turystyczny
Viki
Oficjalny portal turystyczny województwa pardubickiego
Republika Czeska
Zachmurzenie małe 18°C
pogoda

Pogoda - Pardubice

11.4. (16:30)
dzisiaj
Zachmurzenie małe
18°C
12.4.
jutro
Deszcz ze śniegiem
13°C/7°C
13.4.
wtorekDeszcz ze śniegiem
5°C/2°C
14.4.
środaPochmurno
7°C/2°C
Źródło: Pogoda Meteocentrum

Nawet zimę można przeżyć aktywnie, twierdzi radny wojewódzki René Živný

18.11.2014

Czy zastanawia się pan co będzie pan robił z wolnym czasem w miesiącach zimowych? Radny kraju Pardubickiego odpowiedzialny za sport, ruch turystyczny, wolne spędzanie czasu i informatykę René Živný przedstawia niektóre propozycje dla tych, którzy jeszcze nie podjęli ostatecznej decyzji. „Miejsc odpowiednich do zimowych aktywności sportowych w kraju Pardubickim jest naprawdę dużo, podobnie jak interesujących imprez kulturalnych, wystarczy tylko wybrać” powiedział.

Czy mógłby pan któreś z nich polecić naszym czytelnikom? Ze sportów zimowych najchętniej uprawiam narciarstwo, więc z rodziną tej zimy z pewnością wybierzemy się gdzieś w góry. Doskonałe zaplecze dla odwiedzających, długie trasy zjazdowe i dobre warunki mają np. w ośrodkach zimowych pod Bukovą horą lub na Dolní Moravie. Ale także wiele mniejszych ośrodków narciarskich w województwie oferuje dziś np. naśnieżanie lub szkółki narciarskie. Można by powiedzieć, że uważa się to już za określony standard i dobrze, że tak jest.

A co z imprezami kulturalnymi?

Ze względu na fakt, że mamy z małżonką małe dzieci, do naszych ulubionych imprez kulturalnych należy między innymi uroczyste zapalenie lampek na drzewku świątecznym. Podobnych imprez związanych np. z jarmarkami adwentowo- bożonarodzeniowymi jest w naszym województwie mnóstwo. Odwiedzający mają możliwość zakupić jakiś niecodzienny podarunek bożonarodzeniowy dla swoich bliskich.

Czy w Kraju Pardubickim w trakcie sezonu zimowego można zobaczyć lub przeżyć coś wyjątkowego, czego nie ma w innych województwach?

Myślę, że każde województwo ma jakąś swoją „specjalność”, wyjątkowe miejsce, imprezę czy podobne. W Kraju pardubickim są w zimie np. pochody karnawałowe na Hlinecku, których tradycja sięga aż końca XIX wieku. W niektórych wsiach, te pochody odbywają się już od kilku pokoleń w, praktycznie niezmienionej formie. To także był powód dla którego w roku 2010 zostały wpisane na listę niematerialnego światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Ich atmosfera jest naprawdę wyjątkowa.

Wygląda na to, że oferta Kraju pardubickiego jest naprawdę barwna także w okresie zimy.

Tak, właśnie tak jest. Wystarczy przewertować niniejszą gazetkę turystyczną w której można znaleźć wiele innych propozycji na zagospodarowanie wolnego czasu. Pozwolę sobie stwierdzić, że oferta jest dość szeroka dla wszystkich. Nawet zimę można aktywnie przeżyć i nie mam na myśli tylko sportowego sensu tego słowa.

źródło: Spółka Destynacyjna Czechy Wschodnie

Nawet zimę można przeżyć aktywnie, twierdzi radny wojewódzki René Živný, źródło: Spółka Destynacyjna Czechy Wschodnie

Znajdź swoje zajęcie

Aktualności

Sprzedaż biletów online na Adršpach Rocks jako regulacja ruchu

Od 1 kwietnia turyści chcący odwiedzić Skały Adrszpaskie będą mogli kupić bilet uprawniający do wejścia na trasę zwiedzania przez Internet. Na nowej stronie internetowej będzie można kupić również bilet...