Urlop w Rep. Cz.:CZeCOTTourmapsCzechy WschodnieUNESCOAktywny wypoczynekRozkłady jazdyGEOFUN
loading...
Nawigator turystyczny
Viki
Oficjalny portal turystyczny województwa pardubickiego
Republika Czeska
Mgły 3°C
pogoda

Pogoda - Pardubice

26.2. (10:15)
dzisiaj
Mgły
3°C
27.2.
jutro
Zachmurzenie duże
7°C/2°C
28.2.
niedzielaZachmurzenie małe
7°C/2°C
1.3.
poniedziałekPogodnie
10°C/2°C
Źródło: Pogoda Meteocentrum

košíkLežák - wodnicka rzeka / potok - Miřetice

upozorněníW związku z rozporządzeniem rządu istnieje prawdopodobieństwo, że obiekt przerwał lub ograniczył świadczenie usług. Prosimy o zasięgniecie informacji o aktualnej sytuacji bezpośrednio u organizatora.

GPS: 49°50'39,48"N 15°53'28,26"E (383 m nad morzem)

Spływ potokiem Ležák rozpoczyna się od pomnika w Ležákách i kończy w ujściu do Novohradky. Wszystkie odcinki są spławne przez krótki okres wiosną lub po obfitych deszczach. Górny odcinek szlaku prowadzący do ujścia Oběšinky jest przeznaczony dla doświadczonych wodniaków. Na środkowym odcinku potok płynie do Bítovan przez zalesioną dolinę i jest przeznaczony dla doświadczonych wodniaków. Na dolnym odcinku szlaku prowadzącym do ujścia do Novohradky szlak jest otoczony polami i jest przeznaczony dla wprawnych wodniaków. Ležák jest potokiem o bystrym nurcie, dlatego problemy sprawia zatrzymywanie... cały opis

Spływ potokiem Ležák rozpoczyna się od pomnika w Ležákách i kończy w ujściu do Novohradky. Wszystkie odcinki są spławne przez krótki okres wiosną lub po obfitych deszczach. Górny odcinek szlaku prowadzący do ujścia Oběšinky jest przeznaczony dla doświadczonych wodniaków. Na środkowym odcinku potok płynie do Bítovan przez zalesioną dolinę i jest przeznaczony dla doświadczonych wodniaków. Na dolnym odcinku szlaku prowadzącym do ujścia do Novohradky szlak jest otoczony polami i jest przeznaczony dla wprawnych wodniaków. Ležák jest potokiem o bystrym nurcie, dlatego problemy sprawia zatrzymywanie się i wysiadanie z łodzi przy wysokim stanie wody. Występuje na nim również cały szereg przeszkód jak na przykład zwalone drzewa. Od Bitovan nurt potoku jest wolniejszy i rzeka meandruje wśród pól. Trudna i niebezpieczna jest również kaskada znajdująca się pod jazem na 20 km rzeki. Najbardziej malowniczy odcinek, prowadzi od miejsca dopływu Oběšinky i Bítovan. Spływ można przedłużyć płynąc dalej potokami Krounka i Žejbro.
Powrót do informacji o obiekcie

Informacje

Kategoria
  • wodnicka rzeka / potok
Trasy
  • Eksport danych dla urządzenia GPS w formacie GPX Ležák - [pomnik Ležáky - ujście do Novohradky] - wodnicka rzeka / potok (23.5 km)
    Informacje o wysokości nad poziomem morza: początek - 405 m (maksymalny), koniec - 237 m (minimalny), zjechano - 168 m, spad 7 ‰
Spławność
środkowy odcinek (památník Ležáky - ústí do Novohradky)ZW, WW I, WW II, WW III26.2.niespławny1,923 m3/s w granicach
Dane dostarcza przewodnik wodniacki Raft.cz. Nie ponosimy odpowiedzialności za przedstawione dane i mają one charakter informacyjny.
Prezentacja na raft.cz

Dostępność

Najbliższe stacje kolejowe
Najbliższe przystanki autobusowe
Najbliższe lotnisko
  • Pardubice (22 km)
  • Brno Tuřany (96 km)
  • Mnichovo Hradiště (100 km)

Znajdź swoje zajęcie