Urlop w Rep. Cz.:CZeCOTTourmapsCzechy WschodnieUNESCOAktywny wypoczynekRozkłady jazdyGEOFUN
loading...
Nawigator turystyczny
Viki
Oficjalny portal turystyczny województwa pardubickiego
Republika Czeska
Mgły 4°C
pogoda

Pogoda - Pardubice

26.2. (10:46)
dzisiaj
Mgły
4°C
27.2.
jutro
Zachmurzenie duże
7°C/2°C
28.2.
niedzielaZachmurzenie małe
7°C/2°C
1.3.
poniedziałekPogodnie
10°C/2°C
Źródło: Pogoda Meteocentrum

košíkDědina (Zlatý potok) - wodnicka rzeka / potok - Kounov

upozorněníW związku z rozporządzeniem rządu istnieje prawdopodobieństwo, że obiekt przerwał lub ograniczył świadczenie usług. Prosimy o zasięgniecie informacji o aktualnej sytuacji bezpośrednio u organizatora.

Internet: www.pla.cz/portal/sap/cz/inde...
GPS: 50°17'40,09"N 16°15'33,13"E (444 m nad morzem)

Spływ potokiem rozpoczyna się od Kounova i prowadzi dalej do Chábory. Szlak na tym odcinku prowadzi przez głębokie doliny i lasy. Jest przeznaczony dla wprawnych wodniaków i jest spławny wiosną lub po okresach deszczowych. Na górnym odcinku koryto rzeki znacznie opada. Jeszcze trudniejszy odcinek znajduje się w obrębie mesteckiego kamieniołomu, w którym to miejscu koryto rzeki ponownie sie zwęża i występują w nim ostre głazy pochodzące z kamieniołomu. Najpiękniejszy odcinek to Kounov - Záměl. Należy zwrócić uwagę również na zwalone drzewa... cały opis

Spływ potokiem rozpoczyna się od Kounova i prowadzi dalej do Chábory. Szlak na tym odcinku prowadzi przez głębokie doliny i lasy. Jest przeznaczony dla wprawnych wodniaków i jest spławny wiosną lub po okresach deszczowych. Na górnym odcinku koryto rzeki znacznie opada. Jeszcze trudniejszy odcinek znajduje się w obrębie mesteckiego kamieniołomu, w którym to miejscu koryto rzeki ponownie sie zwęża i występują w nim ostre głazy pochodzące z kamieniołomu. Najpiękniejszy odcinek to Kounov - Záměl. Należy zwrócić uwagę również na zwalone drzewa leżące na zakrętach i pobliskie progi z odwojami. Spływ można przedłużyć płynąc dalej rzeką Metuje i potokami Bělá a Olešenka.
Powrót do informacji o obiekcie

Informacje

Kategoria
  • wodnicka rzeka / potok
Trasy
  • Eksport danych dla urządzenia GPS w formacie GPX [z Kounowa] - wodnicka rzeka / potok (45.7 km)
    Informacje o wysokości nad poziomem morza: początek - 451 m (maksymalny), koniec - 234 m (minimalny), zjechano - 217 m, spad 5 ‰
Spławność
środkowy odcinek (z Kounova)WW II26.2.niespławny10 cm w granicach
Dane dostarcza przewodnik wodniacki Raft.cz. Nie ponosimy odpowiedzialności za przedstawione dane i mają one charakter informacyjny.
Prezentacja na raft.cz

Dostępność

Najbliższe stacje kolejowe
Najbliższe przystanki autobusowe
Najbliższe lotnisko
  • Pardubice (48 km)
  • Mnichovo Hradiště (94 km)
  • Copernicus (101 km)

Znajdź swoje zajęcie